Vizitky

Dokument ČT - Moje soukromá válka

Dokumentární cyklus o občanské statečnosti, o výrazných občanských postojích, bojích za změnu stávající společenské praxe a panujících pravidel v nejrůznějších oblastech veřejného dění – v tomto případě o dlouhodobém boji J.Kotka s korupcí na Karlovarsku

„Bojovníci“ většinou sklízejí nepřízeň mocných činitelů veřejného života, vlivných korporací, tradičních institucí, zavedených organizací atp. Neváhají se potýkat se silnějším nepřítelem, a to i přesto, že výsledek jejich nerovného zápasu je velmi nejistý.

Roadshow DVTV & Kancelář Blaník v K.Varech

Výjezdní Roadshow zavítala do Karlových Varů. O zdejším prostředí, ruském fenoménu, korupci a klientelismu M.Veselovský na podiu kina Drahomíra debatoval s aktivistou a zastupitelem J.Kotkem. Dalšími hosty Veselovského byli J.Kroupa historikm Jan Nedvěd, designér Jiří Hanek a malířka Doris Windlin.

REPORTEŘI ČT - Příliš levné Vary

Karlovy Vary mají čím se pyšnit, ale jsou tu i věci, na které nemohou být hrdé. Během filmového festivalu patří k dobrému tónu zahrát si golf. Celebrity, které zdejší green proslavily, však zřejmě netuší, za jakých okolností jej město prodalo do soukromých rukou. Při prodeji přišlo o desítky milionů korun, stejně jako při prodeji dalších cenných nemovitostí v centru města. Jsou to sice staré případy z dob působení koalice ODS a ČSSD, ale rozhodně by se na ně nemělo zapomenout. Proč, uvidíte v reportáži Jany Neumannové.

Chtěli bojovat proti korupci, ale po půl roce byli ze svých míst z radnic odvoláni...

Jiří Kotek reprezentoval změnu, která charakterizovala minulé komunální volby. Do vedení radnic se v řadě míst dostali lidé, kteří slibovali rázný zásah proti korupci a oddělení byznysu od politiky. Stal se známým, protože uspěl v Karlových Varech, tradičně spojovaných s korupcí. Zazářil jako meteorit a podobně tak po 8 měsících skončil. Co bylo příčinou pádu? Po tom pátral reportér Filip Černý.

Korupční normalizace "PŘECE NÁS NEZAVŘEME"

… realita boje s korupcí při obměně zastupitelstva vypadá tak, že ti noví, kterým chutná moc, se propletou s těmi původními a silnějšími. Vzájemně si neublíží, ale naopak pomohou si a ochrání se … společně s ostatními účastníky korupčních zájezdů.

Boj o FREE Busking v K.Varech

Střihová dokumentace příběhu šikany malířky D.Windlin na Kolonádě, když neměla povolení magistrátu k záboru veřejného prostranství a dostala výhrůžku pokuty 50 tis.Kč.

Od toho se odvinula celoroční aktivita zastupitele J.Kotka, která vedla od faktického a mediálního zveřejnění problému, přes happeningy, až po předkládání návrhů vyhlášky nebo doporučení zastupitelstva, které by umožnily svobodné malování, hraní a jiné umělecké produkce na veřejnosti.

advokát JUDr. Jelínek o aktivitách J.K.

Krátké shrnutí pohledu advokáta JUDr. Karla Jelínka na veřejné protikorupční aktivity J.K.

Většinu z kauz osobně poznal, protože na některých jako právník spolupracoval. Zná jejich pozadí a umí je v souvislostech také posoudit.

pan Martin Barkoci

… slušný člověk z Ostrova, uvařený v policejním komplotu o neexistujícím rasově motivovaném lynči.

Top